ברוב קווי האריזה, רצף הפעולות מתחיל בהכנת הבקבוק. מדובר בארגון והנחת הבקבוקים על מסוע להובלה לתחנת ניקוי. מכונות שטיפת בקבוקים משמשות לפינוי אבק וחלקיקים קטנים אחרים מבקבוקי זכוכית, מתכת ופלסטיק המנקות אותם לפני הביקבוק. זיהומים אלה מצטברים לעתים קרובות בבקבוק במהלך משלוח או אחסון, ויש להסירם כדי לספק בקבוק נקי יותר.

מכונות שטיפת הבקבוקים שלנו מעוצבות תוך התמקדות בגמישות, צדדיות ופשטות. הרכיבים המכניים של מכונת ניקוי הבקבוקים שלנו מאפשרים להפעיל צורות וגדלים רבים של מיכל עם החלפה פשוטה, תוך שימוש במעט או ללא חלקי שינוי. בקרות ה-PLC של מסכי המגע המתקדמים במכשירי השטיפה שלנו מספקים את היכולת לאחסן תוכניות מרובות בבקר ה-PLC, מה שמפחית עוד יותר את זמני ההחלפה. הגדרות כביסה, חומרי ניקוי ואינדקס של מיכל מתוכנתים ונשמרים בקלות עם מצב ההגדרה האוטומטי של השטיפות שלנו, מה שמאפשר לבצע את השינויים של חומרי ניקוי הבקבוקים במהירות וללא מאמץ.

צפה בסרטון

מכונה אוטומטית להרמת מים בבקבוק

צפה בסרטון

מכונת שטיפה אוטומטית ליניארית עם בקבוק אוויר

צפה בסרטון

בקבוק סיבובי מכונת ניקוי לניקוי סילון אוויר

צפה בסרטון

מכונת ניקוי לשטיפת בקבוק תוף אוטומטית

מיכלים עשויים לאסוף אבק או פסולת מתהליך הייצור של הבקבוק, במהלך המשלוח או אפילו במהלך האחסון כשהם ממתינים לשימוש בקו אריזה. עבור מספר תעשיות שונות, הבטחת המיכלים נקיים לפני הכנסת המוצר יכולה להיות צעד חשוב מאוד. חברות מזון ומשקאות ותעשיות אחרות המייצרות מוצרים אכילים או מתכלים, למשל, לא ירצו שהמוצרים שלהם יזדהמו במהלך תהליך האריזה. לתעשיות אחרות עשויות להיות סיבות משלהן לניקוי מיכלים לפני תהליך המילוי. Liquid Packaging Solutions מספקת מספר מכונות שטיפה ושטיפה של בקבוקים שיכולות לנקות בקבוקים וגם לסייע בשמירה על כל תהליך האריזה סניטרי.

כנראה המכונה הפופולרית ביותר לניקוי מיכל היא מכונת שטיפת האוויר האוטומטית הפוכה. השם התיאורי אומר לך כמעט כל מה שאתה צריך לדעת על ציוד זה. באמצעות מסוע ומערכת אינדקס, השטיפה האווירית האוטומטית מזיזה מיכלים למקומם מתחת לפירות השטיפה. לאחר הימצאותם, המיכלים יהיו מהודקים והופכים מעל כיור שטיפה. החרירים מפוצצים את פנים המיכלים באוויר נקי, משחררים פסולת ומאפשרים לשחרר אותו לאגן השטיפה. לאחר מכן מחזירים מיכלים שטופים למסוע, אינם מהודקים ונשלחים למכונת המילוי!

ניתן לייצר מכונות שטיפה אוטומטיות גם כדי להשתמש במים או נוזל אחר לניקוי מיכלים, או אפילו להשתמש בשילוב של אוויר ומים. היתרון העיקרי לשטוף האוויר הוא היעדר מוצר פסולת כאשר משתמשים במים, מוצר אריזה או נוזל אחר לניקוי בקבוקים.

חמש סיבות לאריזות להשתמש במכונות שטיפת בקבוקים אוטומטיות

1. עוזר לשמור על תהליך האריזה סניטרי

בראש ובראשונה, מכונות שטיפה וכביסה עוזרות לשמור על תהליך האריזה סניטרי. גם אם כל שאר הציוד מיוצר כמכונות סניטריות, הבקבוקים או המיכלים האחרים המוכנסים לתהליך עלולים לזהם מוצר. אבק, פסולת וחומרים אחרים עלולים להישאר מאחור במהלך ייצור המכולה, עלולים להצטבר במהלך משלוח המכולה או יכולים אפילו להצטבר בישיבה במחסן בהמתנה לשימוש. שילוב מכונת שטיפה מגן על שלמות קו האריזה הסניטרי.

2. נדרש עבור מוצרים או תעשיות מסוימות

ציוד לניקוי מיכלים נדרש בעיקר לתעשיות כמו מזון ומשקאות, פרמצבטיקה, תזונתי ואזורים אחרים שבהם מוצרים נבלעים או נצרך. תעשיות מסוימות יוסדרו על ידי כללים או חוקים שיחייבו מוצר להיות נקי ממזהמים, על מנת להגן על הצרכן. אם אתם שייכים לאחד מהענפים הללו, מכונת שטיפה, מכונת כביסה או מכונת ניקוי אחרת עשויה להיות לא רק רצויה, אלא גם הכרחית.

3. מכונות רבגוניות

ציוד לניקוי מיכל, כמו מכונות מילוי, יכול בדרך כלל להתמודד עם מגוון צורות וגדלים של מיכל. התאמות פשוטות של מהדקים, מסילות ורכיבים אחרים של מכונות הניקוי מאפשרות החלפת בקבוקים מהירה וקלה. בנוסף, ניתן לייצר מכונות אלו לטיפול הן במיכלי זכוכית והן במיכלי פלסטיק, וכן לנקות בתוך הבקבוק, מחוץ לבקבוק או שניהם, אם רוצים.

4. קל לתפעול

כפי שצוין לעיל, התאמות לציוד ניקוי המיכלים הן בדרך כלל מהירות וקלות, מושגות ללא שימוש בכלים. בנוסף, מכונות שטיפה וניקוי אוטומטיות ישתמשו כמעט תמיד ב-PLC עם ממשק מפעיל מסך מגע. דומה מאוד לחומרי מילוי נוזליים, ממשק המפעיל מאפשר למשתמש במכונה פשוט להזין זמני השהיה ומשך על מסך בודד. ברוב המקרים, ניתן להשתמש גם במסך מתכונים, כלומר ניתן לשמור ולהיזכר בהגדרות הנכונות בצורה מהירה ופשוטה.

5. מהירות

כמו בכל ציוד אריזה אוטומטי, ציוד אוטומטי לניקוי מיכלים יעזור להאיץ את תהליך האריזה. תארו לעצמכם שאתם שוטפים או שוטפים כל בקבוק או מיכל ביד לפני שליחתם למילוי, למכסה, למדבקה או לציוד אריזה אחר. ציוד אוטומטי מאיץ את התהליך על ידי שימוש במספר ראשי שטיפה ורכיבה מתמדת של בקבוקים דרך המכונה כדי לעמוד בקצב של ציוד האריזה האחר.